Екіпаж лоцманського катера АМПУ запобіг трагедії на Дунаї

3 квітня екіпаж лоцманського катера «Лоцман Ємельянов» філії «Дельта-лоцман» АМПУ виявив в річці Дунай поблизу Ізмаїльського морського порту об'єкт круглої форми діаметром близько 1 метра, який зовні нагадував морську міну.

Про небезпечну «знахідку» негайно була сповіщена чергова вахта Центру регулювання руху суден «Ізмаїл», а через неї - капітанія порту Ізмаїл та судна, що знаходилися поблизу. В цей час в вгору по Дунаю піднімалося судно «ROMA H», а також румунський пасажирський катамаран «DELTA EXPRES» з пасажирами на борту.

Зважаючи на виниклу небезпеку, до прибуття представників Держаної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) екіпаж катера «Лоцман Ємельянов» за розпорядженням капітана Ізмаїльського порту продовжував вести візуальне спостереження за об'єктом, супроводжуючи його на безпечній відстані.

Як виявилося, проявлена пильність не була марною.

Після проведення обстеження предмету фахівці ДСНС повідомили, що це французький якірний боєприпас - міна виробництва компанії Sautter Harle, призначена для ураження надводних і підводних кораблів. Ці боєприпаси почали виробляти під час Першої світової війни, а потім передавали союзникам Франції, в тому числі Румунії. Швидше за все міни встановлювалися в період з 1940 по 1944 рік.

Діаметр боєприпасу - 77 см, вага - 488 кг, заряд - 60 кілограмів пороху або 110 кг тротилу. У міні п'ять ударних підривників, розташованих в «рогах».

Всього в період з 3 по 5 квітня було виявлено 6 мін: 3 на Тульчинському рукаві Дунаю в Румунії та 3 на Кілійському в Україні.

Всі виявлені міни були утилізовані вибухотехніками ДСНС України та їх колегами в Румунії.

05/04/2018