Екіпаж лоцманського катеру «Орлик» отримав грамоту командувача ВМС України

Лоцманський катер Орлик

Екіпаж лоцманського катеру «Орлик» філії «Дельта-лоцман» ДП «АМПУ» отримав грамоту від командувача Військово-Морських сил України контр-адмірал О.Неїжпапи за сприяння та надання допомоги під час аварійної ситуації, яка сталася з судном ВМС України «Балта».

Нагадаємо, 13 жовтня судно «Балта» отримало пошкодження та втратило хід в районі острова Зміїний. В рятувальній операції, окрім військових, приймали участь екіпажи морської пошуково-рятувальної служби. На допомогу їм прийшов також лоцманський катер «Орлик».

В ніч з 13 на 14 жовтня екіпаж «Орлика» (капітан-змінний механік Сергій Гречко, моторист-матрос Олександр Гальченко, матрос Віктор Куріленко) прийняв на борт 19 військовослужбовців, евакуйованих з судна «Балта», та доставив на берег.

Опосередковану участь в рятувальній операції приймав також вахтений лоцман-оператор посту регулювання руху суден «Вилково», якій забезпечував дублювання радіозв’язку між пошуково-рятувальними катерами, а також їх радіолокаційне супроводження до місця зустрічі с лоцманським катером «Орлик».

Завдяки злагодженій роботі представників різних відомств усі, хто знаходився на борту «Балти», були врятовані, а само судно, після здійснення відповідних заходів з боротьби за живучість, залишилося на плаву та було відбуксирувано до Одеси.

26/10/2021