Лоцманська служба

Державна морська лоцманська служба - це структура, на яку покладено функції з надання лоцманських послуг у відповідних районах лоцманського проведення суден в територіальному морі і на внутрішніх водних шляхах України.
 
У складі філії "Дельта-лоцман" функціонує шість регіональних лоцманських підрозділів у північно-західній частині Чорного моря, в Дунайському, Бузько-Дніпровському та Азовському басейнах, у тому числі дві єдині морські лоцманські служби «Дунай» та «Миколаїв», а також портові лоцманські служби: ПЛС "Чорноморськ", ПЛС "Одеса", ПЛС "Южний" та ПЛС "Маріуполь".
 
До району обслуговування ПЛС входять акваторії та рейди портів.
До району обслуговування ЄМЛС входять як порти так і канали та річкові фарватери, по яким здійснюються лінійні лоцманські проведення, тому до складу ЄМЛС входять портова лоцманська служба з відділеннями у портах та лінійна лоцманська служба.
 
Діяльність морських лоцманських служб регламентується Кодексом торговельного мореплавства України (розділ IV, глава 3, ст.ст.92-109), ”Положенням про морських лоцманів” (Наказ Міністерства Інфраструктури України від 08.05.2013р. №292) тощо.