Служба регулювання руху суден

Служба регулювання руху суден (СРРС) - один з основних підрозділів філії «Дельта-лоцман» ДП «Адміністрація морських портів України», який виконує функцію забезпечення безпеки судноплавства в Азово-Чорноморському басейні України та на українській частині р.Дунай.

До складу СРРС філії «Дельта-лоцман» входять 10 центрів та постів регулювання руху суден (ЦРРС та ПРРС), 7 автоматизованих радіолокаційних постів (АРЛП), 3 радіотехнічних пости зв’язку (РТПЗ) і оперативно-координаційний центр (ОКЦ).

Територіально та функціонально ці об’єкти об’єднані в:

Об’єкти СРРС оснащені радіолокаційними та метеорологічними станціями, автоматизованими ідентифікаційними системами, засобами зв’язку та спеціальним програмно-математичним обладнанням, цілодобово функціонують в непереривному та безперебійному режимі.

Основні функції об’єктів СРРС:

  • виявлення суден на підходах до зони дії СРРС та встановлення зв’язку з ними;
  • надання суднам навігаційно-гідрографічної та гідрометеорологічної інформації, інформації про наявність суден на маршрутах їх руху, навігаційної допомоги в складних метеорологічних і навігаційних умовах;
  • організація руху і контроль руху суден за відповідними планами і графіками;
  • надання суднам рекомендацій відносно черги руху, часу початку руху, маршруту, їх швидкості, місць якірних стоянок;
  • попередження суден про порушення правил плавання на маршруті їх руху;
  • попередження суден у випадку аварійних ситуацій і надання їм рекомендацій щодо уникнення зіткнень з іншими суднами, а також про небезпечне відхилення від встановлених маршрутів руху;
  • збір, обробка, регістрація і архівація інформації про судна (їх назва, судновласник, вантаж, час перебування суден в портах та на якірних стоянках тощо).

Діяльність СРРС регламентується Кодексом торговельного мореплавства України (розділ IV, глава 4, ст.ст. 110-115); «Типовим положенням про службу регулювання руху суден», затвердженим наказом Мінтрансу України від 28.05.2001 № 340; Резолюцією А.857 ( 20) Міжнародної морської організації «Настанова для СРРС»; «Положенням про лоцмана-оператора СРРС», затвердженим наказом Мінтрансу України від 28.05.2001 № 341; наказом Міністерства інфраструктури України від 08.05.2013  № 291 «Про затвердження порядку надання послуг з регулювання руху суден»; наказом  Міністерства інфраструктури України від 03.12.2013  № 966 «Про затвердження тарифів на послуги з регулювання руху суден».